poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Що робити в випадку якщо ви все-таки зробили таку візу?

 

Отримання візи на підставі довіреності на території України є можливим і законним з точки зору українського законодавства і трактується однаково як для тих, хто перебуває на території України, так і для тих, хто виїхав з країни.

Але не трактується так само прикордонною службою Польщі- згідно з офіційною інформацією  таке розв'язання мало стосуватися виключно осіб які перебувають на території України. 

Нині громадяни України мають право на тимчасовий імунітет на підставі спеціального закону. Що стосується більш пізнього періоду, тобто після 23 серпня - перебування за такою візою може вважатися нелегальним.

Переклад пояснення прикордонної служби

« незважаючи на те, що польську візу можна отримати у Консула Республіки Польща за допомогою довіреності (без особистого звернення до консула), це не змінює того факту, що це рішення було призначено застосовувати лише до осіб, які фактично проживають на території України.

Таким чином, для того, щоб віза, отримана таким чином, могла бути використана для легального перебування в Республіці Польща (або іншій державі зони Шенген), власник цієї візи повинен особисто з’явитися на кордоні  і лише під час перетину кордону під час беспосереднього в’їзду з третьої країни (України) пройти обов’язкову стандартну процедуру пропуску при перетині кордону, яку виконують офіцери прикордонної служби (на основі положень законодавства ЄС – Шенгенського кодексу кордонів, зокрема, статті 6 і наступних та Акту від 12 грудня 2013 року щодо іноземців,  стаття 25 цього Закону ,та факт отримання дозволу на перетин кордону) » .

Після проходження контролю та перевірки підстав під час процедури -  перетин кордону має бути належним чином зафіксований та підтверджений, зокрема проставленням штампа прикордонного контролю в паспорті цієї особи.

Крім того слід звернути увагу та зазначити наступні порушення

 – щодо законності вивезення/пересилання паспорта за межі Республіки Польща особою, яка не є його власником

– навіть тимчасово перебуваючий іноземець UA на території Республіки Польща - де-факто без необхідного для цього проїзного документа (взятого третьою особою для отримання візи!!) підлягає відповідальності згідно зі ст. 465 Закону про іноземців (Розділ XII КРИМІНАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ!) та статтю 275 Кримінального кодексу.

Що робити в випадку якщо ви все-таки зробили таку візу?

Фактично є тільки 2 варіанти перший це до кінця легального терміну перебування встановленого законом ( тобто до 23.08.2023) подати документи на отримання дозволу на тимчасове перебування ( карта побиту) або перетнути кордон  для того щоб вашу візу зверифікувала прикордонна служба. 

Пам'ятайте, якщо ви щось порушили навіть не знаючи того, краще відразу виправити ситуацію.

  • Wszystkie
  • Dla Cudzoziemców
  • Dla Pracodawców
Wczytaj więcej Przytrzymaj klawisz SHIFT aby pokazać wszystkie Pokaż wszystkie

Potrzebujesz pomocy w załatwieniu swojej sprawy?

Biuro ds. legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców OXYDOT koncentruje swoją działalność na zapewnianiu fachowej i kompleksowej obsługi firmom chcącym w kraju legalnie zatrudniać pracowników z zagranicy oraz obcokrajowcom zainteresowanym legalnym pobytem i pracą w Polsce.
Potrzebujesz pomocy w zalegalizowaniu pobytu lub pracy w Polsce?