понеделник –пятница: 9:00-17:00
Закон про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом - оновлення 03/2023

 

Легальність перебування для осіб які підлягaють під дію устави спеціальної

- перебування громадян України в Польщі є законним до 24 серпня 2023 року.

Хто і на яких умовах може подати заяву на карту побиту з 1 квітня 2023 року (згідно Спецзакону)

Відповідно до чинного правового статусу, громадяни України зі статусом UKR зможуть подавати документи на тимчасове проживання в Польщі, якщо метою їх перебування в Польщі є:

- виконання роботи,

– виконання роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації (Blue Card) або

- ведення бізнесу (діяльність господарча)

Подача заяв буде можлива з 1 квітня 2023 року.

Згідно з наданою інформацією, громадяни України, які претендують на одну з вищезазначених посвідок на тимчасове проживання будуть звільнені від обов’язку особисто з’являтися до воєводського управління, якщо вони попередньо надали відбитки пальців під час отримання PESEL UKR. Але якщо вони цього не зробили, необхідно буде особисто з’явитися до воєводського управління для здачі відбитків пальців(ймовірно, під час особистого отримання карти тимчасового проживання). Сама процедура буде додатково оголошена пізніше.

Якщо громадянин України не відповідає всім вимогам для отримання посвідки на проживання, йому надається посвідка на тимчасове проживання терміном на 1 рік з моменту винесення рішення. Це означає, що він повинен отримати дозвіл на проживання на випробувальний термін в 1 рік.

Для осіб, які в’їхали/перебували в Польщі до 24 лютого

(або прибули після цієї дати, але НЕ У ЗВ'ЯЗКУ з війною, а з інших причин) - на них спецустава не поширюється, тому вони можуть у будь-який час подати документи на тимчасове проживання. Перебування таких людей подовжується та регулюється «ковідним законом».

  Продовження терміну дії посвідок на проживання в Польщі відповідно до Закону про Covid діятиме щонайпізніше до 24 серпня 2023 року (якщо поточний стан епідемічної загрози не буде скасовано раніше).

Як легалізувати перебування дітей зі статусом УКР

Діти, які користуються тимчасовим захистом у Польщі, не можуть отримати карту тимчасового проживання в Польщі (у чинному правовому статусі). Діти мають законність перебування на території Польщі до 24 серпня 2023 року. Наразі польські норми не регулюють умови перебування таких осіб після 24 серпня 2023 року. Очікуються додаткові рішення. У зв’язку з тим, що на території України триває війна, можливе продовження термінів проживання або запровадження нових норм, що регулюють порядок легалізації подальшого перебування громадян України.

 

  • ОБЩИЕ
  • ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВ
  • ДЛЯ РАБОТОДАТЕЛЕЙ
Wczytaj więcej Przytrzymaj klawisz SHIFT aby pokazać wszystkie Pokaż wszystkie

Для получения более подробной информации или консультации

Позвоните +48 537 996 535
Бюро OXYDOT по легализации пребывания и трудоустройства иностранцев фокусирует свою деятельность на предоставлении профессиональных и комплексных услуг компаниям, желающим на законных основаниях нанимать иностранных рабочих в стране, и иностранцам, заинтересованным в законном пребывании и работе в Польше.
Вам нужна помощь в легализации вашего пребывания или работы в Польше?
Позвоните
+48 537 996 535